19 maj 2023

Zachodniopomorskie/ 186 kg nielegalnego tytoniu w garażu

186 kg ciętego tytoniu bez polskich znaków akcyzy znaleźli w przydomowym garażu w gminie Postomino kryminalni sławieńskiej policji z zachodniopomorskimi celnikami. Zatrzymano trzech mężczyzn, jeden usłyszał już zarzuty – podała w piątek oficer prasowa KPP w Sławnie st. asp. Kinga Warczak.

Gdy policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego weszli na teren jednej z posesji w gminie Postomino, zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się przygotowywaniem gotowych paczek krajanki tytoniowej do dystrybucji.

„Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli worki, w których znajdowało się 186 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy” – przekazała st. asp. Warczak.

Gdyby nielegalny towar trafił na czarny rynek, podatkowe straty budżetu państwa wyniosłyby prawie 150 tys. zł.

Ostatecznie do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców powiatu sławieńskiego. „Jeden z nich usłyszał już zarzuty. Mężczyznom grozi wysoka kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do 3 lat” – podała policjantka. (PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ ok/