zdjęcie: Włamywał się do kasy odkurzaczy stacjonarnych myjni samochodowych, został zatrzymany przez ostrowskich kryminalnych / fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej
Ostrowscy policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali młodego mężczyznę w związku z kradzieżami z włamaniem do kasy odkurzaczy stacjonarnych myjni samochodowych zlokalizowanych na terenie miasta.

Pomiędzy 24 a 26 marca tego roku dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał dwa zgłoszenia o kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do kasy odkurzaczy stacjonarnych znajdujących się przy myjniach samochodowych na terenie miasta. Trzecia próba włamania nie powiodła się, sprawcę spłoszył alarm. Sprawę prowadzili ostrowscy policjanci wydziału kryminalnego. Policjanci wytypowali sprawcę i we wtorek po południu zatrzymali zaledwie 19-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19-latkowi dwóch zarzutów kradzieży z włamaniem oraz zarzutu usiłowania kradzieży z włamaniem.

Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.