zdjęcie: Przekroczył dopuszczalną prędkość i nie miał uprawnień, został zatrzymany przez patrol SPEED / fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej
Mandat karny i wniosek do Sądu to konsekwencje jakie poniesie 30-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego.

Wczoraj po południu służbę na drodze S-8 pełnił patrol ruchu drogowego w ramach grupy SPEED. W Nagoszewie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. 30-letni trzeźwy mieszkaniec powiatu pruszkowskiego kierując bmw przekroczył o 22km/h dozwoloną prędkość. Podczas kontroli policjanci otrzymali informację z bazy danych, że 30-latek nie ma wymaganych uprawnień do kierowania autem. Za przekroczoną prędkość został ukarany mandatem natomiast za brak wymaganych uprawnień odpowie przed Sądem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w przypadku zatrzymania przez policjantów osoby kierującej autem bez uprawnień przygotowywany jest wniosek do Sądu o ukaranie.