Podczas sprzedaży materaca straciła pieniądze zamiast je zyskać

zdjęcie: Podczas sprzedaży materaca straciła pieniądze zamiast je zyskać / fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej
Niestety kolejna mieszkanka powiatu ostrowskiego padła ofiarą oszustwa,kobieta zamiast zarobić na sprzedaży materaca straciła ponad 16 tyś zł. Niech jej historia będzie przestrogą dla innych.

W sobotę mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła oszustwo internetowe. Kobieta zamieściła na internetowej platformie handlowej ogłoszenie o sprzedaży materaca do dziecięcego łóżka. Po zaledwie chwili odezwał się potencjalny kupiec. Kobieta przekazała mu m.in swój nr telefonu i adres e-mail. Następnie otrzymała na skrzynkę pocztową link, który otworzyła. Tam znalazła bank w którym posiada rachunek, po czym zalogowała się do aplikacji swojego banku w telefonie. Wówczas zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika firmy kurierskiej, poinformował ją o problemach w kilku bankach z wykonaniem przelewu środków na zamówienie. Za jego namową kobieta wygenerowała 6 cyfrowe kody. Gdy zauważyła, że pieniądze z jej rachunku bankowego znikają rozmówca zapewniał, że pieniądze zostaną zwrócone. Gdy z rachunku zniknęły praktycznie wszystkie pieniądze, rozmówca rozłączył się. Niestety w ten sposób z rachunku kobiety oraz powiązanego drugiego rachunku sprawcy wypłacili łącznie ponad 16 tyś zł. Gdy kobieta zadzwoniła na infolinię jej banku usłyszała, że praktycznie wszystkie pieniądze wypłacono w bankomacie na terenie stolicy. Sprawę prowadzą policjanci wydziału kryminalnego.
Ponownie przypominamy mieszkańcom powiatu ostrowskiego o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas internetowych transakcji. Przede wszystkim "ABSOLUTNIE NIGDY" nie otwieraj linków przesłanych przez obce osoby. To najszybsza metoda do zainstalowania zdalnego pulpitu na komputerze/tel. Kolejny błąd to przekazywanie obcym osobom 6- cyfrowych kodów do autoryzacji transakcji.