zdjęcie: Podczas spacerów z psem zadbaj o jego bezpieczeństwo szczególnie w pobliżu jezdni / fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej
Apelujemy do właścicieli psów żeby podczas spacerów szczególnie w pobliżu jezdni pamiętali o zachowaniu środków ostrożności. Nagłe wtargnięcie psa na jezdnię tuż przed nadjeżdżające auto może skończyć się tragicznie.

Wczoraj późnym popołudniem na ul. Szkolnej doszło do kolizji auta z psem. Podczas spaceru 56-latce zerwał się wraz ze smyczą labrador. Zwierzak wbiegł na jezdnię tuż przed nadjeżdżającego mercedesa kierowanego przez 66-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Na szczęście dla kierowcy auta i psa nagłe spotkanie skończyło się bez obrażeń. Właścicielka czworonoga została ukarana mandatem za niewłaściwą opiekę nad zwierzęciem.

W związku z tym zdarzeniem apelujemy do właścicieli psów o zachowanie odpowiednich środków ostrożności podczas spacerów zwłaszcza w pobliżu jezdni. Nie zawsze takie spotkanie psa z nadjeżdżającym autem kończy się bez obrażeń dla zwierzęcia. Taka sytuacja jest równie niebezpieczna dla kierowców aut. W przypadku gdy pies uszkodzi samochód właściciel musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi w tym poniesieniem kosztów naprawy uszkodzonego auta.

zdj. poglądowe