Nietrzeźwy kierował autem, został zatrzymany przez ostrowskich policjantów z wydziału prewencji

zdjęcie: Nietrzeźwy kierował autem, został zatrzymany przez ostrowskich policjantów z wydziału prewencji / fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej
fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej
Nietrzeźwy kierował autem bez aktualnych badań technicznych, został zatrzymany przez ostrowskich policjantów z wydziału prewencji.
REKLAMA

Wczoraj przed południem ostrowscy policjanci z pionu prewencji zauważyli na ul. Okrzei skodę. Kierujący autem wzbudził ich zainteresowanie z uwagi na sposób jazdy, policjanci podejrzewali, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. W związku z tym zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. 37-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został zbadany na stan trzeźwości, miał ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie, dlatego policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Auto którym kierował nie posiadało aktualnych badań technicznych.

Za przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Ostrów Mazowiecka
11.1°C
wschód słońca: 04:13
zachód słońca: 20:47
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrowi Mazowieckiej