zdjęcie: Nietrzeźwy i bez uprawnień kierował ciągnikiem rolniczym, został zatrzymany po zgłoszeniu gdy zniszczył na polu zasiew kukurydzy / fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej
Mieszkaniec powiatu ostrowskiego odpowie przed sądem za ciągnikiem rolniczym w stanie nietrzeźwości bez wymaganych uprawnień. Mężczyzna został zatrzymany po tym gdy zniszczył na polu zasiew kukurydzy.

W sobotę wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy ciągnika rolniczego na terenie gminy Wąsewo, który zniszczył na polu zasiew kukurydzy. Na miejsce pojechali policjanci z prewencji i ustalili, że zgłaszający zauważył jak kierujący ciągnikiem z sąsiedniej działki wyorywał mu ziemię niszcząc zasianą kukurydzę. Mężczyzna postanowił porozmawiać z kierowcą ciągnika. Podczas rozmowy czuł silną woń alkoholu, ponadto mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi. Wówczas zgłaszający postanowił wyjąc kluczyki ze stacyjki ciągnika i zadzwonił na nr alarmowy. Policjanci ustalili, że kierującym ciągnikiem był 47-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że 47-latek nie ma uprawnień do kierowania ciągnikiem. Na podstawie przygotowanej przez policjantów dokumentacji 47-latek odpowie niebawem przed sądem za swoje nieodpowiedzialne.

zdj. poglądowe