zdjęcie: Nie miał uprawnień a kierował autem, został zatrzymany przez małkińskich policjantów / fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej
Mieszkaniec powiatu ostrowskiego odpowie przed sądem dlaczego pomimo braku uprawnień kierował autem. Mężczyzna został zatrzymany przez małkińskich policjantów.

We wtorek przed południem małkińscy policjanci patrolowali Małkinię Małą - Przewóz. Tam zauważyli kierującego audi, który na widok radiowozu dziwnie się zachowywał m.in nagle skręcał, próbując uniknąć spotkania z policjantami. Funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że kierujący może być nietrzeźwy więc zatrzymali go do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział trzeźwy 23-latek z powiatu ostrowskiego. Policjanci zweryfikowali jego dane w systemie, otrzymali informację, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania autem. Mundurowi przygotowali dokumentację na podstawie której zostanie sporządzony wniosek do sądu o ukaranie.

Kierowanie autem bez uprawnień jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500zł. Dodatkowo sąd orzeka zakaz prowadzenia auta.