zdjęcie: Małkińscy i nurscy policjanci zatrzymali aż 5 osób w związku z kradzieżą paliwa z maszyny budowlanej / fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej
Współpraca małkińskich i nurskich policjantów zaowocowała zatrzymaniem aż 5 osób do kradzieży paliwa z koparki. Wartość strat właściciel oszacował na 1000zł, wszyscy sprawcy usłyszeli już zarzuty.

W czwartek po północy dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży paliwa z koparki zaparkowanej na ternie gminy Nur. Na miejsce pilnie pojechali małkińscy policjanci, tam ustalili, że sprawcy zostali spłoszeni ale jednemu z nich 20-latkowi nie udało się uciec autem, został obywatelsko ujęty przez mieszkańców okolicznych domów. Nad ustaleniem okoliczności przestępstwa współpracowali nurscy policjanci z małkińskimi. W miejscu przestępstwa policjanci zabezpieczyli m.in. kanistry z których część była wypełniona paliwem. Efektem ciężkiej pracy policjantów było ustalenie i zatrzymanie jeszcze tego samego dnia w czwartek 4 sprawców (trzech w wieku 20 lat i 25-latka) mieszkańców powiatu ostrowskiego. Zatrzymani trafili do policyjnych aresztów m.in. w sąsiednich jednostkach aby uniemożliwić im kontakt.

Po zebraniu dowodów w sprawie, wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

zdj, A.A