Jechał 109km/h przez miasto, został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego

zdjęcie: Jechał 109km/h przez miasto, został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego / fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej
Jazda przez obszar zabudowany z prędkością powyżej 100km/h jest szczególnie niebezpieczna zarówno dla samego kierowcy jak i innych osób korzystających w tym czasie z jezdni.

W sobotę po godz. 22:00 policjanci ruchu drogowego patrolowali teren miasta. Na ul. B.Prusa policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Powodem zatrzymania 21-letniego kierowcy mieszkańca powiatu ostrowskiego była nadmierna prędkość. Mężczyzna jechał 109km/h przez obszar zabudowany. Z uwagi na popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali elektronicznie kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł oraz aż 13 pkt karnymi.

Apelujemy do kierowców o rozsądek na drodze. Jazda z prędkością powyżej 100km/h przez obszar zabudowany jest niebezpieczna zarówno dla samego kierowcy jak i innych osób które korzystają z jezdni. W tym przypadku pora nie ma znaczenia a o niepotrzebną tragedię na drodze nie trudno.