Karta rowerowa to pierwsze prawo jazdy młodego człowieka

zdjęcie: Karta rowerowa to pierwsze prawo jazdy młodego człowieka / fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej
fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej
Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, na początku głównie pieszym a po uzyskaniu odpowiednich uprawnień również kierującym m.in. rowerem, autem lub innym pojazdem mechanicznym. Znajomość przepisów ruchu drogowego poprawia nasze bezpieczeństwo w momencie korzystania z jezdni, dlatego każde dziecko, które skończyło 10 lat powinno posiadać kartę rowerową aby zostać pełnoprawnym rowerzystą.
REKLAMA

Egzaminy teoretyczne i praktyczne przeprowadzane są głównie w szkołach do których dziecko uczęszcza. Wówczas kandydaci na kierujących rowerami muszą wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnością jazdy na jednośladzie w tym wskazać obowiązkowe wyposażenie roweru niezbędne do bezpiecznej jazdy.

Przypominamy rodzicom aby absolutnie nie zezwalali dzieciom nie posiadającym karty rowerowej na jazdę jednośladem po drogach publicznych. Dzieci nie znające przepisów ruchu drogowego narażone są na wypadki. Skutki zderzenia młodego rowerzysty z autem mogą mieć wpływ na dalsze zdrowie i życie dziecka.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Ostrów Mazowiecka
9.1°C
wschód słońca: 04:13
zachód słońca: 20:47
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrowi Mazowieckiej